Як зробити блог

Яку CMS вибрати для створення блогу?

Система управління контентом (CMS) надає інструменти для створення та адміністрування сайтів та блогів.

Переваги CMS: зрозумілий інтерфейс, широкий функціонал та великий вибір дизайнів.

Розглянемо популярні CMS, які підходять для створення блогу.

Розробка сайту на WordPress

замовити розробку сайту на WordPress

Цей движок набув широкої популярності за рахунок легкості в освоєнні, оптимізації та функціоналу. Панель адміністрування тут влаштована набагато простіше, ніж в інших CMS. Доступна велика кількість плагінів для WordPress, які розширюють базові можливості платформи.

CMS підходить для створення сайтів-візиток, блогів та інформаційних інтернет-проектів. Спочатку движок розроблявся як блог-платформа з високою функціональністю, сьогодні найчастіше на WordPress створюють невеликі інформаційні портали.

Переваги:

 • Найпопулярніша CMS, які має найбільшу підтримку;
 • Величезна  кількість доступних плагінів та тем на будь-який смак;
 • Інтуїтивно зрозумілий та простий інтерфейс для використання;
 • Безкоштовне завантажування.

Розробка сайту на Drupal

замовити розробку сайту на Drupal

Дозволяє створити сайт будь-якого рівня складності. Основна відмінність цього движка – найширший набір можливостей, він підходить для вирішення найскладніших завдань і розробки сайтів будь-якої складності. Для платформи є безліч розширень для додаткового збільшення функціоналу. Сайти на цьому движку добре підходять для SEO-просування.

Недолік цієї системи управління контентом – вимогливість до ресурсів. Крім того, Drupal погано підійде початківцям розробникам – розібратися в його можливостях, незважаючи на простий інтерфейс, нелегко.

Ця CMS підійде в першу чергу тим, хто хоче отримати максимум можливостей для створення складних і функціональних інтернет-проектів – онлайн-магазинів, корпоративних сайтів, інтернет-спільнот, великих блогів з широким функціоналом та великою кількістю редакторів і так далі.

Переваги:

 • Потужна та адаптивна CMS;
 • Доступні тисячі дополнений;
 • Ідеально підходить для складних сайтів з кількома користувачами та різними типами контента;
 • Безкоштовне завантажування.

Розробка сайту на Joomla

замовити розробку сайту на Joomla

Движок з хорошим функціоналом, який також підходить для створення блогів будь-якої складності. Доступно безліч плагінів для розширення базового функціоналу. Важлива перевага Joomla – простота освоєння і налаштування. Ця платформа відмінно підійде в тому випадку, якщо сайт потрібно створити швидко.

Однак просувати сайти, створені на цьому движку, складніше, ніж проекти, які розроблені з використанням інших платформ. Виникають труднощі і при обслуговуванні сайту – наприклад, складно внести в контент зміни, які виходять за рамки базового функціоналу Joomla і функціоналу плагінів.

На Joomla варто звернути увагу всім, хто шукає систему управління контентом, яка забезпечить більше можливостей, ніж WordPress, і при цьому буде проста в освоєнні.

Переваги:

 • Простий у використанні інтерфейсів (у порівнянні з Drupal);
 • Має більше можливостей, чим WordPress;
 • Доступні тисячі розширювачів;
 • Ідеально підходить для блогів;
 • Безкоштовне завантажування.

***
При виборі CMS для блогу необхідно чітко визначити його цілі та завдання, при цьому не тільки актуальні, але і майбутні. Все це грає важливу роль при виборі платформ для блогу, так як у будь-який момент ви можете прийняти рішення змінити діяльність та створити, наприклад, на базі блогу інтернет-магазин.